מוסך מורשה רנו וניסאן - המכונן

מוסך מורשה רנו וניסאן - המכונן

יום רביעי, 6 באוגוסט 2014

שיתוף פעולה בין חברות הביטוח לבין מוסכים מורשים

תאונות דרכים הינן בין הגורמים העיקריים לתמותה. בין שמדובר בפגיעות קלות, בינוניות או קשות, כל תאונה הינה חוויה לא נעימה המערבת כאב, חולשה ולא מעט מאמצים נפשיים ופיזיים לצורך חזרה למסלול התקין של החיים.

הנהג הישראלי מוציא מדי שנה אלפי ובמקרים מסוימים אף עשרות אלפי שקלים על עלויות ביטוח מפני סכנה של תאונה ועל תיקונים ושיפורים שונים ברכב. אין ספק כי אחזקת רכב בישראל בימינו הינה בגדר הוצאה משמעותית ואיכות חיים הגובה מחיר יקר.בחירה חכמה של מוסך

ההסדר בין חברות הביטוח לבין המוסכים מאפשר לשני הצדדים לחסוך. מצד אחד, נהנות חברות הביטוח מהנחה משמעותית על תיקון כלי הרכב. מאידך, בעלי המוסכים זוכים ליהנות מהזרמה קבועה של לקוחות ועבודה. המוסכים החותמים עם חברות הביטוח על חוזים אלו נקראים "מוסכי הסדר".

מוסך הסדר ומוסך מורשה

מבחינת הלקוח, החלק החשוב ביותר הוא להכיר את ההבדל בין מוסך מורשה ומוסך הסדר, וכן את ההשלכות של כל אחת מהבחירות. "מוסך הסדר" הוא כל מוסך שחתם עם חברת הביטוח על הסדר כלשהו. "מוסך מורשה" לעומתו, הוא מוסך שהוסמך מטעם יבואן הרכב לטיפול ברכבי החברה בלבד.

יתרונות וחסרונות מוסכי ההסדר והמוסכים המורשים

מוסכי ההסדר למעשה נתונים לטיפולה של חברת הביטוח. אם אתם לאחר תאונה, סביר להניח שכלל לא תצטרכו לדאוג לרכב. חברת הביטוח שלכם תדאג לכל ובעלויות נמוכות. מהירות עבודה, עלויות זולות וגג – אלו הם היתרונות המשמעותיים המוצעים לבוחרים לתקן את רכבם במוסך הסדר.

מוסך מורשה לעומתו, יבצע עבודה הרבה יותר יסודית, ישתמש אך ורק בחלקי חילוף מקוריים של החברה ועבודתו תהיה תחת ניהולו הבלעדי של בעל הרכב. כמו כן, בקרים בהם האדם בוחר את המוסך שלו ולא חברת הביטוח, הסכנה של ניסיונות להוזיל עלויות על ידי חברת הביטוח אינה קיימת.

כיצד תבחרו מוסך?

רצוי לוודא מבעוד מועד מה הם תחומי האחריות של חברת הביטוח ואילו נזקים היא אינה מכסה. בדיקה מוקדמת זו חוסכת כעסים רבים ועגמת נפש משמעותית. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה